Top

Balkonų stiklinimas

Varstoma plastikinė sistema

Jei apsižvalgytumėte daugiabučių kvartale, pamatytumėte, kiek daug balkonų įstiklinti naudojant plastikinius langus. Iki atsirandant aliuminio sistemoms, stiklinimas plastiku buvo beprecedentis sprendimas, todėl pelnytai traktuojamas kaip seniausias ir populiariausias balkonų stiklinimo būdas. Maža to, balkono stiklinimas plastiku neretai pavadinamas šiltu balkonų stiklinimu.

Plastikinės balkono stiklinimo sistemos privalumai:

  • sumažina temperatūros svyravimus balkone;
  • puikiai izoliuoja šilumą;
  • pasižymi itin geromis garso izoliavimo savybėmis;
  • sudaro galimybę praplėsti gyvenamąją erdvę;
  • leidžia balkono erdvę išnaudoti produktyviau;
  • yra galimybė pasirinkti profilių spalvą ir raštą;
  • garantuoja saugumą;
  • užtikrina patvarumą ir ilgaamžiškumą;
  • užtikrina puikias vėdinimo galimybes;
  • galimas sudėtingų balkono konstrukcijų stiklinimas.

Balkonų stiklinimui plastiko sistema yra naudojami tie patys profiliai, kurie naudojami ir paprastų plastikinių langų gamybai. Jei iškyla poreikis stiklinti sudėtingesnės konstrukcijos balkoną, pavyzdžiui, nestandartinio ilgio, tuomet plastikiniai langai tarpusavyje jungiami specialiomis jungtimis. Jei Jūsų balkonas yra kampinis, tai balkono stiklinimui plastiko sistema bus naudojamos standartinės 90 laipsnių jungtys, sustiprintos cinkuoto plieno armatūra. Tai garantuoja patvarumą ir ilgaamžiškumą.

Plastikinė balkonų stiklinimo sistema bus geriausias pasirinkimas tiems, kurie prioritetu laiko šilumą ir puikią garso izoliaciją. Ši sistema, kaip ir plastikiniai langai, pasižymi labai aukštomis izoliacinėmis savybėmis.

Plastikinė balkono stiklinimo sistema suteiks ir dar vieną pranašumą – galėsite pasirinkti iš labai plačios profilių spalvų paletės. Nors daugeliui plastikiniai langai asocijuojasi su baltais profiliais, visgi galimybės spalvų pasirinkimo kontekste yra neribotos. Tad galėsite balkono langų profilius derinti prie interjero, eksterjero ar kitų savo poreikių.

Plastikinė balkono stiklinimo sistema bus geriausias pasirinkimas ir tada, jei planuojate ne tik įstiklinti balkoną, bet ir jį iš pagrindų atnaujinti, t. y. apšiltinti balkono sienas, lubas ir grindis. Todėl neabejotinai rinkitės balkono stiklinimą plastiku, jeigu planuojate praplėsti gyvenamąją erdvę ar balkono patalpoje įrengti žaidimų kampelį vaikams, poilsio zoną, oranžeriją ir pan. Kaip jau minėjome, stiklinant balkoną plastiku naudojami tie patys profiliai kaip ir plastikiniams langams, todėl teoriškai galite pasirinkti bet kuriuos profilius. Bet dažniausiai naudojami ir specialistų rekomenduojami 5 kamerų ir 70 mm storio profiliai.

Kaip jau minėjome, dar vienas balkonų stiklinimo plastiko sistema privalumas – saugumas. Plastikinė sistema ne tik garantuoja aukščiausio lygio šilumą, drauge ji yra labai tvirta ir sandari, todėl užtikrina saugumą. Gyvenantiems pirmuosiuose ir viršutiniuose daugiabučių aukštuose rekomenduojame papildomai montuoti ir priešįsilaužiminius langų apkaustus, iki minimumo sumažinančius įsilaužimo tikimybę. Priešįsilaužiminių apkaustų pasirinkimas taip pat nemažas, todėl kiekvienas klientas ras tai, kas atitiks jo galimybes ir poreikius. Žinoma, tokie apkaustai šiek tiek padidina galutinę lango kainą, bet jų nauda labai didelė.

Plastikinė balkono stiklinimo sistema turi daug privalumų, bet neslėpkime, yra keli ir trūkumai. Pirma, tai ši sistema nerekomenduojama (tiksliau, net negalima), jei balkonas yra nedidelis, siauras, taip pat užkrautas baldais, daiktais ir kitais rakandais. Tikriausiai daugeliui kyla klausimas, kodėl? Kaip jau minėjome, plastikinė balkonų sistema yra analogiška plastikiniams langams. O pastarieji atveriami į patalpos vidų. Todėl ir balkono langai atsidarys į vidų. Tad jei naudojama tik mikroventiliacija ar langas atveriamas iš viršaus, tuomet nieko tokio. Bet jei langas atidaromas pilnai į vidų, jis trukdys naudotis balkono erdve. Bus ne tik nepatogu, tačiau galite pažeisti langą, balkone esančius daiktus ar susižeisti patys.

Antras plastikinės balkono sistemos trūkumas – balkono stiklinimo konstrukcijos svoris. Plastikiniai langai yra gana masyvūs, nes profilis ir stiklo paketas sunkūs. Tad balkono konstrukcija, įstiklinus plastiko sistema, apkraunama dideliu papildomu svoriu. Šį aspektą būtina apsvarstyti prieš stiklinant balkoną šia sistema (būtent todėl reikia laikytis reikalavimų ir gauti leidimą stiklinti balkoną). Senos statybos daugiabučiui balkonų stiklinimas plastiko sistemomis gali būti net pavojingas. Todėl jei priėmėte sprendimą stiklinti balkoną plastiko sistema, būtinai pasitarkite su architektu, namo priežiūros įmonės inžinieriumi.

Nors stiklinant šia sistema spalvų pasirinkimas platus, visgi plastikinė stiklinimo sistema yra gana masyvi ir ne tokia daili kaip alternatyvi aliuminio sistema. Tad jei prioritetą teikiate modernumui ir vizualiniam grožiui, tada plastikinę sistemą nukonkuruos alternatyvi sistema. Bet jei šiluma ir patvarumas yra pagrindiniai kriterijai, tuomet be konkurencijos laimės plastiko sistema.

Stumdoma aliuminė sistema

Praktiška, patogi eksplotuoti, sandari.

Aliuminė rėmine stumdoma sistema plačiai naudojama daugiabučių namų, statytų prieš 20-40 metų balkonų stiklinimui. Ši sistema, kartu su varstomų ar nevarstomų aliumininių langų bei vitrinų kombinacijomis tinka įvairios konfigūracijos balkonų įstiklinimui. Ji sandari, praktiška, lengvai prižiūrima, saugi. Saugumą garantuoja galimybė visą sistemą užrakinti. Šis balkonų ir lodžijų stiklinimo būdas atstoja kažkada populiarias grotas žemesnių aukštų gyventojams. Įstiklinus balkoną šiuo būdu, jūsų namuose atsiranda dar viena papildoma erdvė, o jos panaudojimas ar puošyba – kiekvieno vaizduotės, poreikių ar pomėgių įgyvendinimo erdvė.

Kuo geresnės aliuminio konstrukcijų balkono įstiklinimo sistemos?

Jos sukurtos ir pritaikytos būtent balkonų ir lodžijų stiklinimui. Stumdoma sistema patogi atidaryti, neužima vidines balkono erdvės. Aliuminio konstrukcijų balkonu įstiklintas sistemas lengva prižiūrėti, nes stumdomas dalis galima išimti, išvalyti ir vėl įdėti. Nedidelis konstrukcijos bendras svoris, palyginus su plastikine sistema.

Panaudojimo sritis:

Daugiabučių namų balkonai.
Nuosavų namų balkonai.
Pavėsinės.
Prekybos paviljonai.

Sistemos ypatumai:

Sistema sandari, lengva, saugi, kadangi turi užrakinimo galimybę.
Galima stiklinti bet kokios konfigūracijos balkoną.
Sistemos langai laisvai juda dviem kryptimis.
Tinklelio nuo vabzdžių komplektavimo galimybė.
Gaminamos 3-jų ir 2-jų bėgelių stumdomos sistemos.
Profiliai dažyti milteliniu būdu, todėl eksploatavimo periodu jų dažyti iš naujo nereikės.
Valant nebūtina lipti aukštai, galima judančias dalis iškelti ir po nuvalymo vėl jas įstatyti į rėmą, kas sumažina traumų tikimybę.
Sistema pasižymi optimalia konstrukcijos kaina, patikimumu, ilgu eksploatacijos laikotarpiu.
Ji ypač tinka mūsų klimatui, kadangi aliuminis nereaguoja į temperatūrų skirtumus.
Kad kondensatas netekėtų į balkono vidų yra papildomas kondensato surinkimo griovelis, kur suteka vanduo ir per drenažą pašalinamas į lauką.

Jeigu užsakovui patinka erdvės įspūdis, o reikia tvirto, patikimo rėminio balkono įstiklinimo, galima pasiūlyti ir tokį variantą: vietoje apatinės aklinos dalies pagaminti ir sumontuoti stacionarią aliuminio stiklo konstrukcią. Saugumo sumetimais naudojamas grūdintas stiklas arba tripleksas. Tokiu atveju gauname šiuolaikišką dizaino požiūriu ir kartu tvirtą rėminę stiklinimo konstrukciją nuo grindų iki lubų.