Top

Plastikiniai balkonai

Jei apsižvalgytumėte daugiabučių kvartale, pamatytumėte, kiek daug balkonų įstiklinti naudojant plastikinius langus. Iki atsirandant aliuminio sistemoms, stiklinimas plastiku buvo beprecedentis sprendimas, todėl pelnytai traktuojamas kaip seniausias ir populiariausias balkonų stiklinimo būdas. Maža to, balkono stiklinimas plastiku neretai pavadinamas šiltu balkonų stiklinimu.

Plastikinės balkono stiklinimo sistemos privalumai:

  • sumažina temperatūros svyravimus balkone;
  • puikiai izoliuoja šilumą;
  • pasižymi itin geromis garso izoliavimo savybėmis;
  • sudaro galimybę praplėsti gyvenamąją erdvę;
  • leidžia balkono erdvę išnaudoti produktyviau;
  • yra galimybė pasirinkti profilių spalvą ir raštą;
  • garantuoja saugumą;
  • užtikrina patvarumą ir ilgaamžiškumą;
  • užtikrina puikias vėdinimo galimybes;
  • galimas sudėtingų balkono konstrukcijų stiklinimas.

Balkonų stiklinimui plastiko sistema yra naudojami tie patys profiliai, kurie naudojami ir paprastų plastikinių langų gamybai. Jei iškyla poreikis stiklinti sudėtingesnės konstrukcijos balkoną, pavyzdžiui, nestandartinio ilgio, tuomet plastikiniai langai tarpusavyje jungiami specialiomis jungtimis. Jei Jūsų balkonas yra kampinis, tai balkono stiklinimui plastiko sistema bus naudojamos standartinės 90 laipsnių jungtys, sustiprintos cinkuoto plieno armatūra. Tai garantuoja patvarumą ir ilgaamžiškumą.

Plastikinė balkonų stiklinimo sistema bus geriausias pasirinkimas tiems, kurie prioritetu laiko šilumą ir puikią garso izoliaciją. Ši sistema, kaip ir plastikiniai langai, pasižymi labai aukštomis izoliacinėmis savybėmis.

Plastikinė balkono stiklinimo sistema suteiks ir dar vieną pranašumą – galėsite pasirinkti iš labai plačios profilių spalvų paletės. Nors daugeliui plastikiniai langai asocijuojasi su baltais profiliais, visgi galimybės spalvų pasirinkimo kontekste yra neribotos. Tad galėsite balkono langų profilius derinti prie interjero, eksterjero ar kitų savo poreikių.

Plastikinė balkono stiklinimo sistema bus geriausias pasirinkimas ir tada, jei planuojate ne tik įstiklinti balkoną, bet ir jį iš pagrindų atnaujinti, t. y. apšiltinti balkono sienas, lubas ir grindis. Todėl neabejotinai rinkitės balkono stiklinimą plastiku, jeigu planuojate praplėsti gyvenamąją erdvę ar balkono patalpoje įrengti žaidimų kampelį vaikams, poilsio zoną, oranžeriją ir pan. Kaip jau minėjome, stiklinant balkoną plastiku naudojami tie patys profiliai kaip ir plastikiniams langams, todėl teoriškai galite pasirinkti bet kuriuos profilius. Bet dažniausiai naudojami ir specialistų rekomenduojami 5 kamerų ir 70 mm storio profiliai.

Kaip jau minėjome, dar vienas balkonų stiklinimo plastiko sistema privalumas – saugumas. Plastikinė sistema ne tik garantuoja aukščiausio lygio šilumą, drauge ji yra labai tvirta ir sandari, todėl užtikrina saugumą. Gyvenantiems pirmuosiuose ir viršutiniuose daugiabučių aukštuose rekomenduojame papildomai montuoti ir priešįsilaužiminius langų apkaustus, iki minimumo sumažinančius įsilaužimo tikimybę. Priešįsilaužiminių apkaustų pasirinkimas taip pat nemažas, todėl kiekvienas klientas ras tai, kas atitiks jo galimybes ir poreikius. Žinoma, tokie apkaustai šiek tiek padidina galutinę lango kainą, bet jų nauda labai didelė.

Plastikinė balkono stiklinimo sistema turi daug privalumų, bet neslėpkime, yra keli ir trūkumai. Pirma, tai ši sistema nerekomenduojama (tiksliau, net negalima), jei balkonas yra nedidelis, siauras, taip pat užkrautas baldais, daiktais ir kitais rakandais. Tikriausiai daugeliui kyla klausimas, kodėl? Kaip jau minėjome, plastikinė balkonų sistema yra analogiška plastikiniams langams. O pastarieji atveriami į patalpos vidų. Todėl ir balkono langai atsidarys į vidų. Tad jei naudojama tik mikroventiliacija ar langas atveriamas iš viršaus, tuomet nieko tokio. Bet jei langas atidaromas pilnai į vidų, jis trukdys naudotis balkono erdve. Bus ne tik nepatogu, tačiau galite pažeisti langą, balkone esančius daiktus ar susižeisti patys.

Antras plastikinės balkono sistemos trūkumas – balkono stiklinimo konstrukcijos svoris. Plastikiniai langai yra gana masyvūs, nes profilis ir stiklo paketas sunkūs. Tad balkono konstrukcija, įstiklinus plastiko sistema, apkraunama dideliu papildomu svoriu. Šį aspektą būtina apsvarstyti prieš stiklinant balkoną šia sistema (būtent todėl reikia laikytis reikalavimų ir gauti leidimą stiklinti balkoną). Senos statybos daugiabučiui balkonų stiklinimas plastiko sistemomis gali būti net pavojingas. Todėl jei priėmėte sprendimą stiklinti balkoną plastiko sistema, būtinai pasitarkite su architektu, namo priežiūros įmonės inžinieriumi.

Nors stiklinant šia sistema spalvų pasirinkimas platus, visgi plastikinė stiklinimo sistema yra gana masyvi ir ne tokia daili kaip alternatyvi aliuminio sistema. Tad jei prioritetą teikiate modernumui ir vizualiniam grožiui, tada plastikinę sistemą nukonkuruos alternatyvi sistema. Bet jei šiluma ir patvarumas yra pagrindiniai kriterijai, tuomet be konkurencijos laimės plastiko sistema.